Szkatułki z minerałami

Lista dostępnych szkatułek z kamieniami i bransoletkami:


O SZKATUŁKACH Z MINERAŁAMI - WYKONANIE

Szkatułka drewniana ma wymiary 8x10 cm. Została przezemnie wielokrotnie oszlifowana papierem ściernym, pomalowana wielowarstwowo czarną i czerwoną farbą akrylową, oraz zabezpieczona połyskliwym lakierem (także akryl, bezzapachowy). Szkatułka wyposażona jest w łatwy do zapinania zatrzask metalowy w kolorze srebrym. W środku wyklejona czerwonym filcem (wieczko i spód). Wykonanie 1 kasetki zajmuje więc ok. 1 tygodnia.

Zawartość - kasetki 10x8 cm z dużymi kamieniami: jeden duży (minimum 4,5 cm długości), polerowany (lub surowy), naturalny minerał - z myślą o tych projektach, celowo wybrałam najładniejsze kamienie o charakterystycznych cechach (np. złocisty cytryn, ametyst szewron, piryt, awenturyn, jaspis czerwony, surowy turmalin, kryształ górski, obsydian, onyks itp). Każdy z nich został opisany w języku polskim (moje własne informacje - mam wrodzoną zdolność odczuwania i rozumienia wibracji minerałów, ale także miejsc i osób), i wydrukowany na cienkim, białym papierze. Druga notatka została napisana w wymyślonym przezemnie języku - 'Galaktycznym Esperanto'. Informacje wykaligrafowałam odręcznie czcionką gotycką, specjalnym piórem i czarnym atramentem na ekologicznym, sztywnym papierze, o brzegach opalonych nad ogniem (produkcja Ognistego Smoka! :) Obie notatki mieszczą się w kopercie z tego samego eco-papieru, dopasowanej rozmiarem do wnętrza szkatułki. Na każdej kopercie znajduje się ręcznie rysowany ołówkiem i piórem symbol merkaby z napisami w w/w języku.
      
Oznaczenia autorskie. Jestem pomysłodawcznią tych zestawów, więc są to unikalne prace autorskie, których nie wolno kopiować. Każda notatka i koperta opatrzona jest symbolem 'D' (od Draconina) i numerem przypisanym do danego zestawu (gdzie dwie ostatnie cyfry, to oznaczenie miesiąca i roku wykonania szkatułki - np. 'D. 6817', określa jedną ze szkatułek ukończonych w sierpniu 2017 r.), oraz moim copyrightem na tylnej stronie notatki i koperty, w formie 'rok wykonania (C) /Draconina/'. Fotografie szkatułek (i bransoletek) oznaczone są copyrightem z nickiem 'Draconina', lub 'Demoneyesed'. Na samym dole strony można zobaczyć szkatułki w stanie 'przed, i po'.

Wykonałam szkatułki bez zdobień, jednak jest możliwość sprzedaży kasetki z dolepionym metalowym symbolem słońca na wieczku. Cena ta sama, proszę o info przy zakupie. Słońce to symbol siły, życia, ochrony, pozytywnej energii, a dodatkowe promienie w kształcie ósemek symbolizują nieskończoność. Kasetki z zestawem małych minerałów docelowo mają ten emblemat na wieczku. Nie wykonuję kasetek na zlecenie i nie wyrażam zgody na kupno w celu odsprzedaży w sklepie, galerii itp.

Można też kupić np. na prezent szkatułki z minerałem i bransoletką z tego samego kamienia, jednak tylko pojedyncze komplety, poza turmalinem, którego mam więcej. Oferta jest pokazana na Olx i Sprzedajemy.

Sprzedaję kasetki przez Olx.pl i Sprzedajemy.pl. Nie jest to ani produkcja, ani sprzedaż hurtowa, bo jedna kasetka sprzedaje się raz na kilka miesięcy - nie jest to przedmiot do użytku dla mas, ale tylko dla osób o konkretnych zainteresowaniach, guście i zrozumieniu dla prac oryginalnych, co mnie najbardziej cieszy. Koszt przesyłki wg. aktualnego cennika Poczty Polskiej (paczka lub list polecony do 350g, koperta bąbelkowa; po wysłaniu podaję nr przesyłki do śledzenia). Osoby z Krakowa mogą oczywiście odebrać u mnie kasetkę osobiście z gotówką, po uprzednim uzgodnieniu terminu, nie dowożę.

Ponieważ kasetki są mocno lakierowane, przenoszę je i pakuję dosłownie w białych rękawiczkach, aby nie zostawiać śladów palców, które byłyby widoczne na czarnym tle i pod światło. Z tego też względu, oraz aby mieć pewność, że dotrą czyste, nie przyjmuję zwrotów kasetek i proszę, żeby decyzja o zakupie była przemyślana, a kasetka dostarczona do ostatecznego odbiorcy.

Szkatułki przed, i po malowaniu

Pierwsza inwestycja, to zakup drewnianych kasetek (nie robię ich sama z braku profesjonalnych narzędzi stolarskich). Druga inwestycja to farby, lakier, pędzle, papier, zatrzaski, filc, ewentualne ozdoby, klej, linijka, ołówki, cyrkiel, gumka, pióra i tusz do kaligrafii, itp. przybory szkolne (plus koszty przesyłek!). Każda surowa kasetka jest wielkokrotnie szlifowana drobnoziarnistym papierem ściernym, ewenualne ubytki drewna szpachluję, a później jeszcze raz szlifuję przynajmniej po każdym z 4 pierwszych malowań, aby drewno było gładkie. Praca nad jedną kasetką zabiera około półtora tygodnia czasu, łącznie z szlifowaniem, malowaniem, lakierowaniem, schnięciem, przypaleniem papieru, przygotowaniem opisu w języku polskim oraz jego korektą, przygotowaniem opisu w galaktycznym Esperanto i wykonaniem kaligrafii, oraz finalnym wykonaniem zdjęć i lekką obróbką (głównie kontrast i ostrość, bo mam słabe światło w pokoju). Kasetki przechowywane są w suchym miejscu z otwartymi zatrzaskami, opisane, opakowane i przełożone kawałkami papieru.

       

Copyright © 2017-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabraniam kopiowania i wykorzystywania opisów i zdjęć mojego autorstwa do jakichkolwiek celów. - Draconina.