Bransoletki mix kamieni

O BRANSOLETKACH Z SIECZKI I WŁAŚCIWOŚCIACH ENERGETYCZNYCH KAMIENI

Do wyrobu bransoletek używam tylko naturalnych minerałów. Kolekcja (zobacz tutaj) ponad 200-tu surowych i bębnowanych minerałów z całego świata pozwala mi nie tylko cieszyć się ich wibracją, ale weryfikować autentyczność np. sieczki, z której wykonuję bransoletki. Większość bransoletek robię dla siebie lub rodziny, resztę sprzedaję, bo lubię jak mi się zwracają zainwestowane pieniądze :). Stosuję różne gumki, od 0.5 mm do 1 mm, silne silikonowe lub nitkowe (bardziej rozciągliwe), białe lub czarne. Długość złożonej bransoletki to 6,5-8,5 cm, czyli bez ściskania pasuje na obwód nadgarstka między 15-17,5-19 cm, robiłam też specjalne, duże bransoletki dla mężczyzn lub na większe nadgarstki (18-24 cm, o kilka zł droższe, bo wymagały zużycia większej ilości sieczki). Ze standardowego sznura dł. 86 cm wychodzą albo 4 damskie bransoletki, albo 3 męskie. Oczywiście każdy ma inną dłoń, więc kupujecie na swoje ryzyko. Zrobienie jednej bransoletki zajmuje mi ok. 25-45 minut, zależy od wielkości kamieni.

Bransoletki pokazane na tej stronie są dostępne, lub już się sprzedały i więcej nie będę ich robić. Niektóre pojawiły się tylko w jednorazowej wersji, z resztek różnego rodzaju sieczki. Biżuterię można znaleźć na: Olx.pl i Sprzedajemy.pl, o ile się już nie sprzedały :) Na Allegro też mam, ale z powodu horrendalnych opłat, prowizji (10%!!) i ciągle zmieniających się reguł, wolę sprzedawać przez zwykłe ogłoszenia, lub email. Nie robię bransoletek na zlecenie i nie wyrażam zgody na kupno w celu odsprzedaży.

Czy energia minerału zadziała na mnie tak, jak opisała pani Draconina? :) To zależy od nastawienia oraz wrodzonych zdolności do wyczuwania i rozumienia otaczających nas wibracji. Człowiek, roślina, zwierzę, skała, woda, wszyscy jesteśmy wibracją i wszyscy zostaliśmy stworzeni na tej samej planecie, dlatego wzajemnie odziaływujemy na siebie. Jeśli 'wyłączymy' mózg (który jest jedynym organem powodującym oddzielenie nas od jedności ze wszechświatem), wtedy nasze serce przejmie 'władzę' nad ciałem, skieruje nas tam, gdzie będziemy zadowoleni, przyciągnie do tej wibracji, która jest zgodna z naszą, lub pomoże wyleczyć blokady energetyczne w naszych czakrach. Serce nie tylko wyczuwa wibracje, ale i posiada pamięć (z poprzednich wcieleń), jest bramą przez którą możemy wydostać się z ciała i podróżować astralnie, a także przenikać czas, przestrzeń, a nawet bezpośrednio skontaktować się z energiami osób, które nie przebywają w pobliżu nas, albo które znaliśmy, ale nie ma ich już w świecie żywych.


W kwestii wyboru bransoletki, także należy kierować się głównie uczuciami - podoba mi się, przyciąga mnie, czy nie :) Organizm wie, czego potrzebuje, nawet na podstawie jedynie zdjęcia (ale najlepiej dotknąć, żeby poczuć, jak ciało reaguje na energię - przeczytaj więcej na stronie Wibracja minerałów). Jeśli zawierzymy swojemu sercu w kontekście 'wiary' w wibrację minerału, to ono wybierze dla nas najbardziej pasujący kamień. Jest to taki sam impuls, jak w intuicyjnym doborze pożywienia, miejsc, ludzi, przyrody, zajęć, zainteresowań, muzyki, kolorów, temperatury, atmosfery itp.
Osobiście wielokrotnie dokupuję do kolekcji kamieni te same minerały, które już mam (celestyn, malachit, tygrysie oko, granat, jaspisy, kwarc różowy, sodalit), bo mnie przyciągają, co oznacza, że mój organizm ciągle potrzebuje przebywać w pobliżu ich wibracji. W związku z tym, nie ma sensu logiczne tłumaczenie sobie: 'po co mi znowu taki sam minerał', jeśli organizm jest z nim szczęśliwy :) Przeczytaj na dole strony, dlaczego wybrałam sieczkę, a nie kształtne kulki czy pastylki.


Ciężar sieczki. Jednorzędowa bransoletka na gumce waży przeciętnie 12-16 gram. Do najcięższych minerałów i skał (w przedziale standardowej sieczki 5-10 mm lub bryłek 4-8 mm) należą, między innymi, piryt, granat, hematyt, magnetyt, malachit, rubin/szafir (korund), apatyt, fluoryt, rodochrozyt, czarny turmalin, howlit biały, agat karneol i czarny onyks, większość jaspisów, kwarc rutylowy/turmalinowy, kianit, dumortieryt i nefryt. Natomiast do najlżejszych zaliczyłabym np. jaspis leopardzi i dalmatyńczyk, gagat (węgiel bitumiczny) i szungit (98% węgiel), obsydiany (szkło wulkaniczne), serpentyn żmijowiec i amazonit.


BRANSOLETKI Z SIECZKI MIX KAMIENI OD A DO Z

Agat mszysty z onyksem

Tutaj mamy połączenie dwóch chalcedonów - agatów i hornblendy. Onyks jest minerałem chroniącym górne czakry przed różnego rodzaju energiami, które spowodowałyby podejmowanie przez nas złych decyzji, a które by nam w efekcie zaszkodziły. Agat mszysty stymuluje energię serca. W duecie pomagają nam otworzyć serce, pozbyć się typowej ludzkiej 'zbroi', wyrażać swoje uczucia, ale jednocześnie mieć 'tarczę', która zadba o to, żeby otwarte serce nie było celem ataków i wykorzystywania. Onyks w tej bransoletce jest barwionym na czarno agatem, ale oczywiście w naturze występują prawdziwe, ciemne onyksy z charakterystycznymi paskami lub 'oczkami'.


Agat karneol z awenturynem pomarańczowym

Agat karneol lekko podnosi ciśnienie krwi, aktywizuje, wspomaga organizm w trakcie przeziębień - doskonały minerał dla osób zmęczonych, i o niskim ciśnieniu krwi. Awenturyn pomarańczowy równoważy wibrację czakry sakralnej, pomaga twórcom przyciągać nowe pomysły i poprawia nastrój osobom narzekającym i negatywnie nastawionym do życia.


Agat karneol z jaspisem unakitem

Mix minerałów dla ciała - podnosi odporność, poprawia metabolizm, trawienie, spalanie, przeciwdziała zmęczeniu i chandrze. Karneol lekko podnosi ciśnienie krwi, aktywizuje, wspomaga organizm w trakcie przeziębień - doskonały minerał dla osób zmęczonych, i o niskim ciśnieniu krwi. W litoterapii polecany na wiele schorzeń związanych z ciałem fizycznym. Jaspis unakit wspomaga trawienie, przyspiesza przemianę materii, pomaga przy wzdęciach, polecany do noszenia przy cukrzycy, nerwicach, zespole jelita drażliwego i innych zburzeniach metabolicznych.


Agat karneol z jaspisem czerwonym

Kolejny mix minerałów dla ciała. Agat karneol dodaje energii, wspomaga organizm w trakcie przeziębień, działa też na czakrę sakralną. Jaspis, to minerał używany od starożytności przez uzdrawiaczy i szamanów jako kamień wspomagający leczenie ciała, o wibracji ziemskiej (czakra podstawy), pozwalającej skupić się na aktywności fizycznej, na wszystkim co materialne, zamiast na 'bujaniu w obłokach'. Pomaga zrównoważyć energię w dolnych czakrach ciała i zachęca do aktywności fizycznej.


Agat karneol z granatem

Granat i karneol podnoszą libido, dodają pewności siebie, energii, chęci działania, poruszania się, spacerowania, itd.


Akwamaryn z kryształem górskim

Akwamaryn z kryształem tworzą duet o delikatniej, kobiecej energii. To zestawienie minerałów pomaga w odbieraniu i przekazywaniu informacji, nie tylko między ludźmi, ale przede wszystkim między nami a wyższymi wymiarami. Otwiera eteryczne czakry znajdujące się powyżej głowy, a także korony, trzeciego oka, gardła i serca, dlatego może przydać się osobom, które otrzymują różne wiadomości z 'góry' (ang. channeling, od aniołów, własnego wyższego Ja, obcych ras galaktycznych, Boga; zależy w co/kogo wierzymy), ale nie zawsze potrafią przetłumaczyć je tak, aby ludzki mózg zaakceptował nową wiedzę i miał z niej pożytek. Zestaw oczyszcza umysł ze 'śmieciowych' wiadomości, przygotowują nas na przyjęcie nowej wiedzy, poprawia intuicję, telepatię, umiejętność rozpoznawania prawdy od fałszu i przekazywania tylko tych rzetelnych wiadomości. Może też pomóc w lepszym rozumieniu nagle pojawiających się synchronizmów, np. tytułu lub tekstu piosenki nawiązującego do jakiegoś wydarzenia z naszego życia z tego samego dnia, a nawet będącego bezpośrednią odpowiedzią na nasze pytania lub zmartwienia, oraz powtarzających się sekwencji cyfr i liczb na zegarach, paragonach, tablicach rejestracyjnych, w smsach potwierdzających przelewy np. 33, 54, 777, 999, 000, 11:11, 12:21, 15:51, 10:10 itp.


Ametyst z kryształem górskim

Ametyst, to kamień mistyków i poszukiwaczy prawdy, a im ciemniejszy, tym silniejsze ma działanie. Ametyst pozwala usystematyzować najważniejsze informacje otrzymywane drogą tzw. 'channelingu' i odrzucić zakłócenia, energie innych ludzi, bez obniżania własnej wibracji, w przeciwieństwie do np. turmalinu. Kryształ górski zachęca: "Bądź tak czysty, jak ja", i sugeruje prawdomówność, bezpośredniość, konkretność, a nawet ascetyczny styl życia. Oczyszcza aurę, usuwa zanieczyszczenia elektromagnetyczne, poprawia przepływ energii w nas, oraz między nami, kosmosem i Ziemią.


Drobna sieczka:

Apatyt z akwamarynem

Ten duet równoważy ciało fizyczne z umysłem i wprowadza je w dobry nastrój - uspokaja energię, niweluje agresywne nastawienie, chłodzi emocje. Co więcej, zadba o to, żebyśmy mówili prawdę płynącą z serca w sposób logiczny, sugestywny, zwracali uwagę na niezaprzeczalne fakty, nawet jeśli to, co wiemy, dostrzegamy i wyrażamy jest niewygodne dla otoczenia. Informacje o minerałach znajdziesz powyżej.


Apatyt z kryształem górskim

Apatyt uspokaja umysł, odsuwa negatywne myśli, odruch krytykowania, negowania, a w zamian przynosi dobre samopoczucie. Kryształ górski zachęca: "Bądź tak czysty, jak ja" i sugeruje prawdomówność, bezpośredniość, konkretność, a nawet ascetyczny styl życia. Oczyszcza aurę, usuwa zanieczyszczenia elektromagnetyczne, poprawia przepływ energii w nas, oraz między nami, kosmosem i Ziemią.


Awenturyn zielony + prehnit z epidotem

Prehnit energetycznie wspomaga poczucie własnej wartości w kontekście wymyślania nowych pomysłów i wcielania ich w życie. Kamień ten pozwala oderwać się od tego, co nas za bardzo obciążyło w sferze ducha, psychiki lub mentalnie, co już wygasło, a my nadal się tego trzymamy. Zachęca, aby nie skupiać się na obawach, ale śmiało postawić kolejny krok gdzieś indziej z wiarą w samego/samą siebie. Łączy serce i umysł, dodaje energii. Zielony kolor pomaga sercu znaleźć najlepsze rozwiązanie dla ekspresji energii.


Awenturyn zielony + kryształ górski

Taki zestaw wzmacnia, uspokaja i oczyszcza czakrę serca oraz poprawia perspektywę postrzegania siebie. Pomaga w opracowywaniu i realizowaniu nowych pomysłów, otwiera na nowe.


Chalcedon 'niebieska korona' + lapis lazuli + akwamaryn

Zestawienie wszystkich tych błękitnych minerałów (najwięcej jest tu lapisu i chalcedonu, mniej akwamarynu, bo tyle mi zostało sieczki) uspokoi osoby empatyczne, wrażliwe, pochodzące z tzw. grupy Niebieskich Promieni (ang. Blue Rays), a także osób, które w swoim horoskopie urodzeniowym mają Słońce lub Księżyc w znakach wodnych (Ryby, Rak, Skorpion). Wszyscy oni podłapują energie innych ludzi 24 godz. na dobę, nawet podczas snu i przetwarzają niskie wibracje na wysokie używając do tego swojego ciała. Z tego powodu, często cierpią na huśtawki nastrojów, czują się zirytowane, są nadwrażliwe na dźwięki, światło (lub jego brak), szybciej wpadają w manię lub depresję, potrzebują dużo snu i przebywania z dala od ludzi. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy na świecie miał miejsce jakiś dramat, który dotknął wiele osób na raz - trzęsienie ziemi, pożar, katastrofa lotnicza, protesty i rebelie, zbiorowa śmierć itp. Wszystkie takie energie kumulują się w Ziemi i ponad nią, stąd osoby empatyczne mają wtedy więcej 'pracy'. Robią to oczywiście nieświadomie, pod wpływem energii serca i nie mogą tego procesu zatrzymać. Można powiedzieć, że taka 'działalność' jest niejako wyborem, jakiego dokonali, zanim ich anielskie dusze zasiedliły ludzkie ciała - mają przygotować ludzkość na przyjęcie bardzo wysokiej wibracji miłości (z centrum, serca Wszechświata). W nagrodę, same doświadczą tego uczucia w pierwszej kolejności. Osoby takie są nowym, bardziej 'anielskim' rodzajem ludzi - często pomagają innym, żyją ich emocjami i cierpieniem, wchodzą w związki, w których 'naprawiają' partnera. Same niewiele mają z tego satysfakcji, jednak po kilku latach są w stanie zrozumieć dlaczego serce pchnęło ich w takie sytuacje i znaleźć powiązania między wydarzeniami ze swojego życia.
Ten mix minerałów otworzy i zrównoważy przepływ energii przez czakry znajdujące się wysoko powyżej naszej głowy, oraz korony, trzeciego oka i gardła. Może też pomóc na obrzęki z powodu nagromadzenia się wody w organizmie. Pozwoli lepiej rozumieć źródła swoich emocji, i wyrazić je w pokojowy sposób.


Chryzokola z larimarem

Larimar, to jeden z rzadkich minerałów na Ziemi i jest wydobywany na Dominikanie. Jego wibrację łączy się z energią wody, Atlantydą, podświadomością, i emocjami. Chryzokola uspokaja nadmiar emocji, złość, zdenerwowanie, usypia i ma dosyć monotonną, przyjemną energię. Pomaga gadułom. Dobrze wyrównuje energie w czakrach gardła, trzeciego oka, splotu słonecznego i podstawy. Pomaga wyrazić sercu miłość lub zalegające uczucia. Otwiera czakrę podstawy i oddaje Ziemi nadmiar naszej energii, przez co pomaga usuwać napięcie np. z mięśni pleców i bioder. Larimar słabszej jakości, z dodatkiem skały. Oba są dosyć drogie na rynkach jubilerskich. Bardzo fajne, lekkie zestawienie dwóch naturalnie niebieskich (chryzokola niebiesko-zielona) kamieni.


Chryzokola + larimar + kryształ górski

Larimar, to jeden z rzadkich minerałów na Ziemi i jest wydobywany na Dominikanie. Jego wibrację łączy się z energią wody, Atlantydą, podświadomością, i emocjami. Chryzokola uspokaja nadmiar emocji, złość, zdenerwowanie, usypia i ma dosyć monotonną, przyjemną energię. Pomaga gadułom w opanowaniu języka i usuwa napięcie np. z mięśni pleców i bioder. Kryształ górski podnosi wibrację energii, oczyszcza ją w czakrach i rezonuje z wodą w tkankach. Kryształu górskiego (wraz z szungitem i krzemieniami - czarny, pasiastym) często używa się do poprawiania struktury wody pitnej. Larimar słabszej jakości, z dodatkiem skały.


Chryzokola z białym howlitem

Naturalny, biały howlit (wydobywany głównie w USA), to doskonały kamień dla osób za bardzo pobudzonych, reaktywnych, impulsywnych, emocjonalnych, niecierpliwych, które łatwo się zapalają, za dużo i za szybko myślą, które chcą robić wiele rzeczy jednocześnie. W efekcie, pozostawiają zadania niedokończone z powodu zużycia energii i rozczarowują się brakiem szybkich efektów swojej pracy. Energia howlitu doskonale chłodzi emocje, hamuje kłótliwość, niecierpliwość, odruch łatwego wydawania pieniędzy, centralizuje uwagę, przynosi spokój wewnętrzny i opanowanie, a także pomaga zwalczać uzależnienia i wszelkiego rodzaju 'fiksacje'. Chryzokola uspokaja, usypia, otwiera czakrę podstawy.


Chryzopraz + awenturyn

Chryzopraz pozwala nam zaprzyjaźnić się na nowo ze sobą samym/samą i stymuluje do działania zgodnie z głosem własnego serca, a nie ego. Zielony awenturyn pozwala na wyrażenie zignorowanej/zablokowanej energii jaką mieliśmy jako nastolatkowie, a także przynosi nowe pomysły i odświeża umysł.

Czaroit + howlit biały + kryształ górski

To zestawienie minerałów wprowadza chłód i opanowanie emocji, a jednocześnie daje nam umiejętność prezentowania autentycznych zachowań i przekonań. Pozwala na intuicyjne rozumienie innych ludzi bez zbytniego wycieńczenia emocjonalnego i duchowego. Osoby bardzo wrażliwe i empatyczne naturalnie łączą się ze wszystkim dookoła, przez co wciągają w siebie pozytywne i negatywne energie. Te z kolei wytrącają nas z wewnętrznej równowagi i ciągle musimy wykorzystywać własne zasoby energetyczne, aby powracać do poprzedniego stanu równowagi ze samym sobą. Kryształ oczyszcza energię z 'brudów' podłapanych od innych ludzi, negatywnych wydarzeń itp. otwiera wszystkie czakry na lepszy przepływ zdrowej energii, zachęca do bycia tak czystym, jak on sam, w duchu, ciele i na umyśle. Howlit uspokaja, izoluje, dystansuje, przywraca trzeźwość umysłu i hamuje emocje. Czaroit odsuwa od nas gniew, agresję, nie pozwala nam odpowiedzieć na zasadzie 'oko za oko', odcina nas od źródła gniewu. Jest kamieniem o fioletowym zabarwieniu z jedwabistymi pasmami, bardzo rzadkim, (występuje tylko na Syberii), stąd też wynika jego wysoka cena. Mój aparat niezbyt dobrze wychwycił jego kolor, ładniejsze w naturze niż na foto.


Czaroit + turmalin czarny + ametyst + kryształ górski

Zestaw na uspokojenie dla empatów. Czaroit uspokaja emocje i przynosi spokój, turmalin chroni naszą aurę, ametyst otwiera czakrę korony i pozwala na lepsze używanie intuicji, a kryształ górski oczyszcza energię całościowo.


Cytryn z granatem

Cytryn poprawia samopoczucie, równoważy wibrację energii w centrum naszej tożsamości - czakrze splotu słonecznego, a także poprawia metabolizm. Granat natomiast, dodaje nam pewności siebie, pomaga w utrzymaniu własnego zdania, przynosi odwagę, szczerość, otwartość i działanie z pasją.


Granat z turmalinem czarnym

Granat pozwala poczuć, że mamy już wszystko i nic więcej nam nie potrzeba. Pomaga stanowczo bronić swojego zdania, własnych praw, wspomaga pewność siebie, stanowczość i upór, ułatwia otwarcie się i wyrażanie własnych opinii, a także mobilizuje czakrę sakralną (seksualność, tworzenie). Turmalinu czarnego (schorl, szerl) używa się głównie do neutralizowania negatywnych energii i zasklepienia dziur we własnej aurze energetycznej. Ma to uniemożliwić dostęp energii złych, złośliwych, pasożytniczych, wampirycznych, i dlatego od dawna używa się go także do wyrobu biżuterii żałobnej. Turmalin pozwala zachować własną wolę, obniża wibrację 'ściągając' ją z góry w dół. Ponieważ się elektryzuje, należy go co jakiś czas przepłukiwać pod strumieniem bieżącej wody, co rozładuje nadmiar ładunków.


Granat + turmalin czarny + kryształ górski

Właściwości jak wyżej, ale dodatkowo dodałam kryształ górski na polepszanie przepływu oczyszczonej energii między czakrami w ludzkim ciele, podwyższa też jej wibrację.


Granat z kryształem górskim

Granat dodaje pewności siebie, asertywności, a kryształ górski oferuje nam czystość intencji, myśli, prawdomówność i podwyższa wibrację.

Drobne:


Granat z kwarcem różowym

Romantyzm i pasja. Granat pozwala poczuć, że mamy już wszystko i nic więcej nam nie potrzeba. Pomaga stanowczo bronić swojego zdania, własnych praw, wspomaga pewność siebie, stanowczość i upór, ułatwia otwarcie się i wyrażanie własnych opinii, a także mobilizuje czakrę sakralną (seksualność, tworzenie). Kwarc różowy pomaga nam pokochać siebie, a co za tym idzie, przyciągnąć osoby, które też nas pokochają za autentyczność i naturalność. Pomaga wzmocnić istniejące więzi między partnerami, rodziną. Usuwa energię konfliktów.


Niebieski howlit z magnezytem

Oba kamienie są wymieszane i zabarwione na niebiesko, nie farbują. Minerały niebarwione (oryginalnie najczęściej białe) mają działanie uspokajające, jednak kolor jest falą, wibracją i ma indywidualne oddziaływanie na różne osoby - niebieski jednych wprowadzi w uczucie uspokojenia, senności, a drugich pobudzi do działania, a może i zdenerwuje. Zobacz też bransoletki: turmalin + howlit niebieski, na dole strony.Jaspis czerwony + bawole oko z hematytem

Bawole oko powstaje przez podgrzewanie tygrysiego oka, co nadaje mu brązowy kolor i jednocześnie zachowuje typową dla tych kwarców paskowaną migotliwość. Tygrysie oko występuje razem z rudą żelaza, stąd najczęściej znajdziemy w nim ciemno-srebrny hematyt. Natomiast jaspis składa się z chalcedonu i kwarcu, jest skałą osadową, a związki żelaza nadają mu różną barwę, w tym czerwoną lub zieloną. Takie zestawienie minerałów akcentuje ziemską energię kojarzoną z pustyniami (tygrysie oko najczęściej wydobywa się w RPA, a jaspisy w Meksyku i Brazylii), która odpowiednio nas uziemia, zakotwiczając naszą czakrę podstawy w świecie fizycznym, materialnym. Jaspis energetyzuje ciało, dodaje energii, dynamiki, pewności siebie, a brązowy kolor bawolego oka i szary hematytu przynoszą uczucie stabilizacji i bezpieczeństwa.


Jaspis czerwony + turmalin

Jaspis czerwony pomaga zrównoważyć energię w dolnych czakrach ciała. Jaspis czerwony zachęca do aktywności fizycznej ('no, to do roboty!'), wspomaga siłę, upór, pasję i wytrwałość. Turmalinu czarnego (schorl, szerl) używa się głównie do neutralizowania negatywnych energii i zasklepienia dziur we własnej aurze energetycznej. Ma to uniemożliwić dostęp energii złych, złośliwych, pasożytniczych, wampirycznych, i dlatego od dawna używa się go także do wyrobu biżuterii żałobnej.


Jaspis dalmatyńczyk z czarną sieczką

Jaspis dalmatyńczyk ożywia energię noszącego, wprowadza dynamikę, siłę przebicia, radość, a jednocześnie 'uziemia' i poprawia równowagę wewnętrzną, umiejętność dostrzegania szczegółów, myślenie analityczne i planowanie. Drugim minerałem jest czarna sieczka, którą sprzedano mi jako onyks, ale nie jest to onyks, bo jest przeźroczysty pod światło :) Może to być podgrzewany kwarc dymny, lub zwykły syntetyk udający ciemne szkło.


Jaspisy mieszanka - czerwony + brekcja + mookait

Jaspisy, to minerały szamańskie dla każdego człowieka, bez względu na poziom indywidualnej wibracji energii. Współpracuje z energią naszego ciała fizycznego i dolnymi czakrami - splotu słonecznego (brzuch), sakralnej (biodra), podstawy (poniżej kręgosłupa) oraz ziemskiej (pod stopami). Jaspis czerwony zachęca do pracy wymagającej wysiłku fizycznego, ruchu i odwraca uwagę od nadmiernego myślenia. Mookait (kolory od białego, przez żółty, bordowy, kawa z mlekiem, do brązowego) łączy nas z Matką Ziemią, dba o to, aby nasze energie nie były rozproszone, ale służyły wyłącznie nam samym; wspiera duchowo, fizycznie i wymusza na nas autentyczność. Natomiast jaspis czerwony brekcja (w tej sieczce czasem z hematytem) wewnętrznie stabilizuje nas, uziemia, sprawia, że przestajemy 'bujać w obłokach'. Indianie używali jaspisów do np. zaklinania deszczu i wspomagająco do leczenia chorób.


Jaspisy mieszanka - czerwony + unakit + mookait

Właściwości jak powyżej, bardzo mocna, żywcza, dynamiczna, ale i stabilizująca energia. Bransoletka doskonała dla osób o niskim ciśnieniu, ospałych, którym ciężko się zmobilizować do działania. Uziemia, uspokaja emocje. Doskonały dla poprawy trawienia, np. w zespole jelita drażliwego.


Kryształ górski z obsydianem czarnym

Lekka bransoletka, w której kryształ oczyszcza energię, a obsydian pozwala ją ekspresyjnie wyrazić. Poza tym, oczyszcza mentalny chaos w okolicach czakry głowy, delikatnie uziemia rozproszone energie noszącego. Jako starożytny 'nauczyciel', pomaga nam oddzielić prawdę od fałszu i dogłębniej poznać siebie samego. Obsydian półprzeźroczysty pod światło, bo to szkło wulkaniczne, gładkie. Kolorystycznie podobne: kryształ z turmalinem.


Kwarc dymny z kwarcem rutylowym

Kwarc rutylowy (sagenit) wspomaga proces logicznego myślenia i niejako równoważy ciężar przetwarzania informacji miedzy lewą a prawą półkulą mózgową. Dlatego też spodoba się nie tylko osobom, które intuicyjnie, empatycznie rozumieją świat na zasadzie otrzymywania wiedzy 'z eteru' i widzenia wszystkiego wielowymiarowo (co jest dla nich męczące!), ale także matematykom, fizykom, architektom, księgowym, studentom, biznesmenom - wszystkim tym, od których wymaga się dobrej pamięci, precyzji, szczegółowości, chłodnej kalkulacji, unikania błędów inwestycyjnych, bycia obecnym 'tu i teraz'. Sagenit jest jak filtr, który wspomaga przepływ informacji między naszym umysłem/mózgiem a resztą wszechświata.


Kwarc różowy z kryształem górskim

Bardzo przyjemne zestawienie minerałów z grupy kwarcu, o dziewczęcej/kobiecej wibracji. Przynosi energie niewinności, niezależności, czystości duchowej, szacunek i miłość do siebie samej, a co za tym idzie, oczyszcza aurę i wspomaga intuicję. Działa na cały system energetyczny ciała, a w szczególności harmonizuje umysł z sercem. Ponad to, akcentuje piękno, odmładza duchowo i pokazuje nas w korzystnym świetle. Ponieważ kwarc oczyszcza aurę i podnosi wibrację, dlatego powinien trzymać od nas na dystans osoby zazdrosne, mściwe, konfliktowe, prowokujące, które żyją w sferze niskiej wibracji i tam też szukają ofiar, aby się na nich wyżywać i kraść im energię.


Drobna sieczka:

Labradoryt z niebieskim apatytem

Dwóch Kanadyjczyków. Wibracja apatytu powoduje, że noszenie go na sobie przynosi uczucie sytości. Działa na zatoki (czakra trzeciego oka) i mięśnie szczęk, pomaga też na katar sienny. Poprawia koncentrację umysłu i kieruje naszą uwagę na odnajdywanie naturalnego piękna w otoczeniu. Uspokaja umysł, odsuwa negatywne myśli, odruch krytykowania, negowania, a w zamian przynosi dobre samopoczucie. Niebieski apatyt najlepiej prezentuje swoje piękno, kiedy patrzymy na niego pod światło. Podobnie, działa labradoryt - uspokaja serce i duszę, usuwa wątpliwości, przynosi uczucie zaufanie do samego siebie, delikatnie równoważy i uziemia naszą energię, oraz otwiera i stymuluje czakrę trzeciego oka.


Larimar z kryształem górskim

Larimar, to jeden z rzadkich minerałów na Ziemi i jest wydobywany na Dominikanie. Jego wibrację łączy się z energią wody, Atlantydą, podświadomością, i emocjami. Kryształ górski znajduje się w wielu miejscach na naszej planecie, ale najwięcej kryształów dostarczają brazylijskie kopalnie. Kryształ oczyszcza i podnosi wibrację w czakrach w ludzkim ciele, rezonuje z wodą w naszym ciele. Obydwa minerały działają bardziej na górne czakry i nasze połączenia z wyższymi wymiarami, pamięcią przodków, zbiorową podświadomością, światem astralnym - pozwalają na intuicyjne, telepatyczne rozumienie i komunikację. Larimar słabszej jakości, z dodatkiem skały. Zobacz także moją ofertę akwamaryn + kryształ górski mix o podobnym działaniu.


Malachit z kryształem górskim

Taki duet, to samo-oczyszczający się 'system' energetyczny - malachit wyciąga/transmutuje negatywne energie, a kryształ górski oczyszcza malachit oraz dodatkowo, poprawia nam przepływ energii we wszystkich czakrach, a co za tym idzie, otwiera połączenie między nami, Ziemią i kosmosem.


Malachit z kryształem górskim i czarnym turmalinem

Ta bransoletka ma potrójną funkcję - ochrona naszej aury i neutralizowanie negatywnych energii (turmalin), pochłanianie negatywnych energii (malachit) i oczyszczanie wibracji obu minerałów oraz polepszanie przepływu oczyszczonej energii między czakrami (kryształ). Bransoletkę tą należy od czasu do czasu przepłukiwać w bieżącej wodzie i 'podładowywać' w promieniach słonecznych.Malachit z czarnym turmalinem

'Alchemik' malachit występuje tu z dodatkową tarczą - czarnym turmalinem. Bransoletka taka ma więc podwójne właściwości ochronne, neutralizujące i odstraszające negatywne energie, wampiry energetyczne, pasożyty astralne. Ponieważ nie posiada oczyszczającego kryształu górskiego, należy bransoletkę co najmniej raz na tydzień płukać w bieżącej wodzie i nie nosić codziennie, bo turmalin obniża wibrację w ciele. Warto też używać jej zamiennie z inną bransoletką, podnoszącą wibrację wtedy, kiedy nasza energia została już uwolniona i oczyszczona z niepotrzebnych ładunków (np. kianit niebieski, awenturyn zielony, kryształ górski, agat karneol, sodalit).


Obsydian czarny z malachitem i kryształem górskim

Taki zestaw pomaga w przemianie energetycznej zachodzącej w naszym ciele, ochrania nas i daję siłę duchową. Stymuluje do przeprowadzania radykalnych zmian, w momentach kiedy musimy zerwać z przywiązaniem do niezakończonych spraw i wykonać skok w 'nowe życie'. Malachit i obsydian (szkło wulkaniczne) wspomagają wyrzucanie negatywnej energii, a kryształ oczyszcza energię i usprawnia jej przepływ przez czakry. Kolorystycznie podobne: malachit + turmalin + kryształ górski powyżej.

 

Obsydian śnieżny z howlitem

Obsydian śnieżny pomaga rozluźnić spięte mięśnie, uspokaja serce i nerwy, delikatnie chroni aurę noszącego biżuterię. Howlit jest doskonałym minerałem dla nerwusów i osób, które za dużo i za szybko myślą. Jego energia ochładza, centralizuje uwagę, przynosi spokój wewnętrzny i opanowanie, pomaga zwalczać uzależnienia.


Rodonit z kwarcem różowym

Takie połączenie stymuluje czakrę serca do otwarcia się i przyjmowania miłości, a nie tylko dawania. Wiele osób zamyka się na otrzymywanie miłości, ponieważ ich dominującą cechą jest altruizm i pomaganie wszystkim dookoła, zapominając o sobie. Jednak ja jestem najważniejszy/ą dla siebie i muszę zadbać o swoje szczęście i realizację marzeń w pierwszej kolejności. Rodonit otwiera nasze wnętrze i pozwala zagnieździć się miłości i pozytywnej energii przyciągniętej przez kwarc różowy. Oba są jak kochająca się para, gdzie każde chce pomagać drugiemu.


Rodonit z turmalinem

Takie zestawienie jest idealne dla altruistów, którzy mają dobre serce, ale często są wykorzystywani, bo nie umieją zrównoważyć energii, które dają światu, a które mogą też otrzymać od innych. Turmalin i rodonit oferują siłę duchową - wsparcie dla ciała i duszy poprzez wzmocnienie i wyrażenie energii serca, ochronę aury i przeniesienie tej miłości/pomocy w strefę ziemską, fizyczną. Jeśli spędzamy sporo czasu wśród ludzi i chcemy im pomagać, ale jednocześnie czujemy, że te osoby obniżają nam wibrację energii, to taki zestaw powinien pozwolić nam korzystać z naszego altruizmu, spełniać naszą 'ziemską misję' w pomaganiu innym, ale i zachować naszą cenną energię dla nas samych. To kamienie dla psychologów, doradców, osób charytatywnych, walczących o dobro, o podwyższenie wibracji na Ziemi i wszystkich aniołów w ludzkich ciałach. Rodonit pomaga przekazywać i otrzymywać energię miłości, ale w głównej mierze pozwala nam pokochać siebie, także w sferze fizyczności. Można powiedzieć, że rodonit materializuje i ochrania energię serca. Natomiast czarny turmalin chroni nasze pole energetyczne - wibrację ciała i duszy przed negatywnymi wpływami z zewnątrz: wampirami energetycznymi, osobami narzekającymi, konserwatywnymi, przeciwnikami zmian na lepsze itp.


Czarny turmalin z kryształem górskim

To bardzo przydatne zestawienie minerałów - turmalin chroni, zasklepia przecieki w aurze, jest tarczą przeciwko wampirom energetycznym i pasożytom astralnym, neutralizuje negatywne energie. Kryształ górski oczyszcza 'brudy', które turmalin usunął z naszego pola energetycznego i poprawia przepływ energii w czakrach. Jest to kolejny samo-oczyszczający się 'system' tak, jak i w przypadku malachitu z kryształem górskim (patrz wyżej).


Drobna sieczka:

Czarny turmalin z kwarcem dymnym

To specjalny zestaw, gdzie oba minerały mają właściwości ochronne, ale dzięki kwarcowi dymnemu, nasza wibracja nie zostaje za bardzo uziemiona. Dlatego też, w przeciwieństwie do bransoletek z samego turmalinu, taki mix można nosić codziennie i wystarczy ją tylko opłukać pod strumieniem bieżącej wody jeśli uznamy, że minerały wchłonęły/przetworzyły już zbyt dużo obcej energii. Kwarcu dymnego nie wystawiamy na długą ekspozycję ostrych promieni słonecznych, bo po jakimś czasie może zblednąć.
Kwarc działa na górne czakry, a turmalin na dolne. Turmalinu używa się głównie do neutralizowania negatywnych energii i zasklepienia dziur we własnej aurze energetycznej. Ma to uniemożliwić dostęp energii złych, złośliwych, pasożytniczych, wampirycznych. Kwarc dymny daje nam wytrwałość w realizowaniu zamierzeń, a do tego podobnie jak turmalin, chroni nas niczym tarcza. Ponad to, przywraca koncentrację i równowagę umysłu, usuwa niepotrzebne myśli, wątpliwości, obawy, nie pozwala na podważenie naszych osobistych prawd i przekonań zgodnych z wiedzą płynącą z serca. Pozwala chłodno spojrzeć na źródło emocji i przeanalizować ewentualne skutki naszej reakcji, zanim zdecydujemy się działać.


Czarny turmalin + niebieski howlit/magnezyt

Taka kombinacja minerałów jest nie tylko atrakcyjna wizualnie ze względu na harmonijny kontrast, ale i kamienie pasują do siebie pod kątem wibracji. Howlit i magnezyt są barwione na niebiesko (nie farbują) by przypominały turkus. Howlit w oryginale jest najczęściej białego koloru, poprzecinany szarymi-czarnymi wtrąceniami, a po wypolerowaniu powierzchnia gładkością i połyskiem przypomina białą porcelanę. Magnezyt ma zazwyczaj barwę kredowo-żółtawą z ziemistymi, jasno brązowymi lub rudawymi wtrąceniami jednak ma inną strukturę niż howlit, dlatego nie bębnuje się idealnie gładko - pozostawiają wgłębienia. Różnią się też twardością. Oba minerały działają na człowieka uspokajająco, żeby nie powiedzieć usypiająco - równoważą przepływ energii w dolnych czakrach. Jednak intensywnie niebieski kolor, jego częstotliwość, może pobudzać niektóre osoby tak samo, jak czerwony czy żółty. Turmalin, jak wyżej opisałam, ma działanie ochronne, ściąga naszą zbyt rozproszoną energię w dół, uziemia i otacza 'tarczą'.


Tygrysie oko z bawolim okiem

Ciemno-brązowa postać (bawole oko) to podgrzewane tygrysie oko. W każdym przypadku towarzyszy im hematyt (ruda żelaza), podobnie jak lapis lazuli zawiera w sobie żyłki pirytu. Spotkać można też tzw. tygrysie żelazo (ang. tiger iron lub mugglestone) z dodatkiem czerwonego jaspisu.
Tygrysie oko poprawia poczucie własnej wartości, a co za tym idzie, wiarę we własne możliwości. Pozwala nam skupić się wyłącznie na naszych sprawach, czy to prywatnych, czy biznesowych. Osobom nieśmiałym pomaga wyjść z 'kącika' i wziąć udział w życiu w świecie zewnętrznym. Oferuje noszącemu spokój, łagodność, równowagę wewnętrzną i samokontrolę. Wibracja tego kamienia zachęca do aktywności fizycznej, eksplorowania nieznanych terenów, poznawania świata bezpośrednio, przez podróżowanie, a nie poprzez oglądanie zdjęć z dalekich krajów wyłącznie na ekranie komputera.


Tygrysie oko z kwarcem dymnym

Kwarc dymny daje nam wytrwałość w realizowaniu zamierzeń, a do tego chroni nas niczym tarcza przed negatywnymi energiami. Pomaga nam zachować rezerwy własnej energii w przypadku nagłego uczucia wycieńczenia, smutku, depresji, melancholii, albo przeciwnie - manii, stresu, strachu. Przywraca koncentrację i równowagę umysłu, usuwa niepotrzebne myśli, wątpliwości, obawy, nie pozwala na podważenie naszych osobistych prawd i przekonań zgodnych z wiedzą płynącą z serca, chroni umysł przed manipulacjami. Barwa tego ciemnym kwarcu wynika z oddziaływania na minerał naturalnego promieniowania, obecnego w danym środowisku podczas (lub nawet po) formowaniu się kryształów. Tygrysie oko - j/w.


Tygrysie oko z obsydianem czarnym

Ten zestaw wzmacnia poczucie własnej wartości, dodaje odwagi i pewności siebie, pozwala na łatwiejsze wyrażanie swojego zdania i energii ogólnie. Sieczka tygrysiego/bawolego oka z hematytem, troszkę ostra; obsydian półprzeźroczysty pod światło, wygładzony.


Zoisyt z rubinem (anyolit) i granatem

Taki miks minerałów pozwala podejmować nam zdecydowane decyzje w oparciu o to, czego w danym momencie chce nasze serce/dusza. Będą to zatem satysfakcjonujące i harmonijne przedsięwzięcia, sprzyjające naszemu indywidualnemu rozwojowi.
DLACZEGO SIECZKA JEST LEPSZA?

Sieczka jest bezpieczniejszym minerałem, jeśli kupujemy biżuterię ze względu na właściwości energetyczne kamieni, bo przynajmniej wiadomo, że nie będziemy nosić na ręce syntetyku, lub plastikowej masy zmieszanej z farbką i odrobiną prawdziwego minerału (częsty przypadek w kulkach czaroitu, chryzokoli, nat. turkusu, malachitu, lub sugilitu). Oczywiście są też sieczki ze szkła, lub minerałów barwionych, chemicznie zmienianych lub podgrzewanych, jak niebieski czy żółty howlit, magnezyt, agat lub jadeit, onyks, cytryn, ale ja preferuję wyłącznie minerały odznaczające się charakterystycznym wyglądem i właściwościami energetycznymi - nie zależy mi na wyglądzie bransoletki, na świecidełkach, ale na realnej wibracji minerału.
Należy zachować ostrożność przy zakupie kamieni turmalinu, onyksu, hematytu, jaspisu i droższych kamieni jak w/w sugilit, czaroit, turkus, rubin, szafir, malachit. Czarne minerały warto sprawdzać pod światło, czy są przeźroczyste, czy nie. Czarny turmalin zawsze będzie miał mocny połysk i spękania na powierzchni, bo ze względu na strukturę fizyczną, jest trudny do polerowania, i z tego względu jest dosyć drogi. Sztuczny malachit można poznać najpierw po cenie - jeśli jest tani, kolory i kontrast między nimi jest intensywny, a do tego paski są zbyt podobne do siebie na każdej kulce, kulka nie jest ani ciężka, ani zimna, to mamy do czynienia z syntetykiem. Test papieru ściernego prawdę powie! ;) Na rynku jubilerskim wysterują też różne 'turkusy', które zazwyczaj są barwionymi na niebiesko howlitami i magnezytami. Osobną grupę stanowi tzw. turkus afrykański, który jest afrykańskim jaspisem o nietypowej, niebieskawej barwie. Prawdziwy turkus jest po prostu drogi i dostępny przeważnie w renomowanych sklepach jubilerskich.
Do najpopularniejszych, sztucznych kamieni, wytworzonych przez człowieka należą: noc kairu, piasek pustyni i uleksyt. Spotykamy też coraz więcej imitacji tygrysiego oka, rubinu, szafiru, rodonitu i rodochrozytu.


Copyright © 2017-2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabraniam kopiowania i wykorzystywania opisów i zdjęć mojego autorstwa do jakichkolwiek celów. - Draconina.